prodigo.pl

Blog tematyczny o budownictwie i aranżacji wnętrz

Dom

Biuro w domu i pomysły na jego aranżacje

Biuro w domu i pomysły na jego aranżacje

Praca w domu jest obecnie bardzo popularną metodą zarobkowania. Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą chce zminimalizować koszty związane z wynajmowaniem lokalu pod firmę, więc postanawia prowadzić biuro w zaciszu domowym. Jeśli mamy taki charakter pracy, że możemy wykonywać obowiązki zawodowe online, jesteśmy w sytuacji bardzo komfortowej i nie musimy specjalnie się starać. Równie dobrze możemy pracować w łóżku, w luźnej pidżamie i bez makijażu w przypadku pań. Jedynym potrzebnym sprzętem jest wówczas laptop. Jeżeli natomiast w biurze musimy przyjmować interesantów, rodzi się już konieczność odpowiedniego urządzenia przestrzeni. Jak zaaranżować i w co wyposażyć domowe pomieszczenie do pracy?

Zobacz także: Jak wybrać nowoczesne meble do przedpokoju?

Biuro w domu – wymagane meble

Centralnym elementem każdego biura jest funkcjonalne biurko i odpowiednio dobrane do potrzeb użytkownika krzesło, najlepiej obrotowe z komfortowym oparciem. W pozycji siedzącej osoby pracujące w domu spędzają wiele godzin, więc siedzisko musi dawać optymalną wygodę. Przydatne są także regały z dużą ilością półek oraz szafki z szufladami. Można w nich trzymać dokumenty oraz przyrządy, i urządzenia biurowe. Praca w domu jest efektywna wtedy, gdy wszystko, czego potrzebujemy mamy pod ręką. Jeśli trzeba będzie się co chwilę odrywać, by biec po segregator do drugiego pokoju, zdecydowanie spadnie skuteczność pracy. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią dobrze jest wstawić do domowego biura także szafeczkę pod drukarkę lub ekspres do kawy. W przypadku domowych biur, gdzie przyjmowani się klienci, trzeba postawić na profesjonalizm. Muszą znajdować się tam meble takie jak: krzesła dla odwiedzających lub wygodne sofki, stoliczki kawowe, stanowiska z długopisami, albo inne udogodnienia w zależności od specyfiki danej branży. Jak nas widzą, tak nas piszą, zatem biuro w domu stanowi wizytówkę danej osoby. Może wpływać na opinie klientów o osobie prowadzącej działalność.

Co należy brać pod uwagę, urządzając przestrzeń biurową?

Przede wszystkim przestrzeń biurowa powinna być w miarę możliwości zaciszna i nieprzechodnia. Lepiej wygospodarować mały pokoik, aniżeli większy salon, przez który przewija się cała rodzina. Osoby pracujące zdalnie w domu muszą same motywować się do pracy. Nie mają szefa, który stałby nad nimi, więc muszą sobie stworzyć takie otoczenie, które będzie zachęcało do aktywności zawodowej. Nawet kolory ścian mają znaczenie. Zbyt dynamiczne tapety lub ściany w bardzo wyrazistych kolorach będą niepotrzebnie rozpraszały. Najlepiej zatem postawić na pastele. Dobrym pomysłem są też szlachetne szarości, ponieważ wspierają procesy myślowe oraz kreatywność. Biuro w domu powinno być wyposażone w przynajmniej jedno okno, by nikt nie czuł się jak w ciasnej celi i miał możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza podczas przerwy.

Biuro w domu aranżacje

Domowe biuro można urządzić w zasadzie w każdym stylu. Możemy dopasować je do wystroju całego domu lub postawić na niestandardowe rozwiązania. Nowoczesne i industrialne meble podkreślają wielkomiejski szyk i mogą być kojarzone z profesjonalizmem, dlatego wiele osób decyduje się na te sprawdzone sposoby, by podnieść swój prestiż. Obecnie częstym trendem jest także minimalizm w aranżacji przestrzeni biurowych. Doskonale wpisuje się w niego styl skandynawski, czyli bardzo proste meble w jasnych barwach z dodatkami w geometryczne wzory lub ornamentykę, dla której inspiracją stała się natura. Niezależnie od tego, w jaki sposób urządzimy pomieszczenie do pracy w domu, ważne, by prezentowało się ono przede wszystkim czysto i schludnie.

Udostępnij