prodigo.pl

Blog tematyczny o budownictwie i aranżacji wnętrz

Dom

Jak wybrać nowoczesne meble do przedpokoju?

Jak wybrać nowoczesne meble do przedpokoju?

Przedpokój, choć zdawać by się mogło, że nie jest istotnym pomieszczeniem, to jednak stanowi wizytówkę każdego domu. To on codziennie wita domowników, gdy wracają z pracy lub ze szkoły. To on również jest pierwszym wnętrzem, które zobaczą zaproszeni goście. Dlatego też przedpokoju nie można zaniedbywać. Warto sprawić, by był funkcjonalny i urządzony ze smakiem. Estetyczny i zadbany przedsionek domu będzie najlepszą zachętą do wstąpienia w jego progi.

Zobacz także: Biuro w domu i pomysły na jego aranżacje

Co powinno znaleźć się w przedpokoju?

Trzeba pamiętać przede wszystkim, że przedpokój ma do spełnienia konkretne zadanie. To właśnie tam zostawia się zazwyczaj obuwie oraz odzież wierzchnią. Ma to szczególne znaczenie jesienią i zimą gdy na zewnątrz jest mokro i nie chcemy wnieść śniegu, lub błota do domu. Przedpokój pełni wówczas rolę pomieszczenia neutralizującego to, co wnosi się z zewnątrz. Jest to przestrzeń przechodnia pomiędzy mieszkalną częścią naszych czterech ścian a światem zewnętrznym, dlatego też w przedpokoju powinny znajdować się obowiązkowo praktyczne wycieraczki, stojaki na mokre parasole, podkładki oraz szafki na buty, a także wieszaki na kurtki i płaszcze. Jeśli ktoś posiada domowe zwierzę wychodzące np. psa, powinien również zadbać o stanowisko dla czworonoga, na którym będzie można powycierać mokrą sierść i brudne łapki. Dobrym pomysłem są również przesuwne szafy do przedpokoju wyposażone w duże lustra, w których można się przejrzeć przed każdym wielkim wyjściem.

Pomysł na nowoczesne meble do przedpokoju

Wybór mebli do przedpokoju jest uzależniony od tego, jakim dysponujemy metrażem oraz w jakim stylu utrzymana jest większość pomieszczeń. W blokach przedpokoje są czasem bardzo niewielkie, więc trzeba postawić na minimalistyczne wersje umeblowania. W większym przedpokoju możemy natomiast puścić wodze fantazji. Nowoczesne meble do przedpokoju stawiają zwłaszcza na wygodę i wielofunkcyjność. Przykładem są szafki na buty połączone z komfortowymi siedziskami lub wieszaki na ubrania, które są tak efektowne, że mogą jednocześnie pełnić funkcję eleganckich ozdób. Choć przedpokoje często są traktowane po macoszemu, warto wykazać się inwencją w ich aranżowaniu, ponieważ mają w sobie ukryty potencjał.

Dekoracje i stylowe dodatki

Wiele współczesnych mebli ma nie tylko charakter użytkowy, ale przede wszystkim w oczy rzucają się ich walory estetyczne. To sprawia, że nie musimy kupować wielu różnych elementów dekoracyjnych i bibelotów. Za dekorację może służyć stylowa komoda, stoliczek na klucze i bieżącą korespondencję lub ozdobne pawlacze. Popularne staje się korzystanie z wieszaków w nietypowych wzorach i kolorach. Często wieszaki stanowią imitację konkretnych przedmiotów lub elementów występujących w przyrodzie, jak np. wieszak w formie drzewa, który rozgałęzia się na wiele różnych haczyków. Przepięknie w przedpokoju komponują się również podwieszane skrzyneczki na klucze oraz spersonalizowane wieszaki dla całej rodziny. Przedpokój nie musi być wcale nudny. Za sprawą nowoczesnych mebli i oryginalnych dodatków można stworzyć wyjątkowe wnętrze.

Udostępnij