prodigo.pl

Blog tematyczny o budownictwie i aranżacji wnętrz

Dom

Projekty domów z dachem dwuspadowym od MURATORA

Projekty domów z dachem dwuspadowym od MURATORA

Choć w katalogach projektów gotowych dostępne są niezwykle zróżnicowane projekty domów, wielu inwestorów decyduje się na zakup projektu domu z dwuspadowym dachem. Taki budynek jest szybki i przystępny cenowo w realizacji, oferując optymalną przestrzeń mieszkalną – zarówno na parterze, jak i na poddaszu, a w konsekwencji zaspokajając typowe potrzeby osób planujących budowę. Czym charakteryzuje się dom z dwuspadowym zadaszeniem, jakie propozycje projektów gotowych znajdziemy w ofercie MURATORA oraz dlaczego warto wybrać akurat je?

Dom z dwuspadowym dachem – najważniejsze cechy

Wśród najpopularniejszych w Polsce projektów należy wymienić projekty domów z dwuspadowym zadaszeniem. To rozwiązanie doskonale dopasowane do naszych rodzimych warunków klimatycznych – umożliwia bowiem sprawne odprowadzanie wody opadowej czy zalegającego śniegu oraz wykazuje znaczną odporność na podmuchy silnego wiatru. Wyróżnia je zwarta i stosunkowo prosta bryła o uniwersalnym charakterze, spełniająca wymogi wielu obowiązujących w poszczególnych gminach Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Skosy położone wzdłuż przeciwległych boków takiego budynku oraz często wysokie ściany szczytowe powodują, że poddasze jest ustawne i przestronne, umożliwiając wydzielenie przynajmniej kilku pokoi. Co więcej, dom z dwuspadowym dachem może przybierać zarówno bardziej tradycyjną formę, jak i nawiązywać swym wyglądem do wiejskich zabudowań gospodarczych – trafiając w gust wielu współczesnych inwestorów.

Projekty domów z dwuspadowym dachem od MURATORA

Katalog na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-dachem-dwuspadowym/ to miejsce, w którym znajdują się tysiące gotowych projektów domów z dwupołaciowym zadaszeniem. Cechują się one zróżnicowanym metrażem, wynoszącym od 25 do blisko 330 m2. W ofercie czekają na nas propozycje projektów domów parterowych – idealnych dla rodzin chcących każdego dnia łatwiej komunikować się ze sobą. Prócz wersji jednokondygnacyjnych, wiele osób zainteresuje projekt domu z poddaszem – odpowiedniego dla mieszkańców wymagających wysokiego poziomu prywatności i prowadzących aktywny tryb życia. Część z dostępnych w sprzedaży projektów domów jest wyposażonych w garaż lub wiatę, umożliwiające bezpieczne zaparkowanie pojazdu czy przechowywanie sprzętów ogrodniczych. Niektóre pośród nich posiadają również piwnicę, którą można przeznaczyć na kotłownię, pomieszczenia gospodarcze lub rekreacyjne, a nawet podziemny garaż.

Dom z dachem dwuspadowym – zalety

Zastanawiamy się, dlaczego warto wybrać akurat projekt domu z dwuspadowym dachem? Głównym argumentem jest jego uniwersalny i ponadczasowy charakter. Umożliwia on łatwe wkomponowanie w okoliczną zabudowę i gwarantuje atrakcyjny wygląd pomimo upływu lat. Dwupołaciowe zadaszenie, w przypadku domu z poddaszem, sprzyja wygospodarowaniu na nim sporej przestrzeni mieszkalnej. Zwarta bryła takiego obiektu jest pozbawiona nadmiaru mostków termicznych pozwala na ograniczenie ucieczki ciepła z wnętrz, w konsekwencji wykazując zmniejszone zapotrzebowanie na ogrzewanie. Ponadto na dachu o takim kształcie najłatwiej jest zamontować wydajne panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne, które jeszcze bardziej obniżą koszty utrzymania budynku.

Stoimy przed koniecznością wyboru projektu domu? Rozważmy możliwość zakupu gotowego projektu domu z dwuspadowym dachem. To zawsze modne rozwiązanie o wielu zaletach, które zadowoli mniejsze i większe rodziny o zróżnicowanych potrzebach.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl 

Udostępnij