prodigo.pl

Blog tematyczny o budownictwie i aranżacji wnętrz

Dom

Idealny fotel masujący — jaki kupić?

Idealny fotel masujący — jaki kupić?

Luksusowy produkt, który może pomóc Ci się zrelaksować, odprężyć mięśnie, a przede wszystkim wyciszyć. Chodzi tu oczywiście o fotel masujący. Taki model z pewnością poprawi komfort Twojego życia, dlatego musisz z rozwagą podejść do zakupu wymarzonego mebla. Skorzystaj z naszych porad, a z pewnością wybierzesz fotel dopasowany do Twoich potrzeb.

6 zasad wyboru fotela masującego

Cena produktu

Cena to bardzo ważny czynnik, który decyduje o tym, na jaki fotel masujący się zdecydujesz. Jednak nie powinieneś kierować się jedynie ostatecznymi kosztami, ponieważ może to w znacznym stopniu wpłynąć na jakość mebla. 

Najlepiej, jeśli jeszcze przed zakupem ustalisz widełki cenowe, które są dla Ciebie najkorzystniejsze. W tym czasie przeglądaj też oferty np. ze strony https://meblemakarowski.pl/, żeby przekonać się, ile kosztują standardowe lub nieco bardziej luksusowe fotele. Sprawdź, jakie funkcje mają poszczególne modele, a następnie ustal, na których opcjach najbardziej Ci zależy. Dzięki temu na pewno kupisz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Kolor dopasowany do aranżacji

Masz już wybranych kilka produktów, które mieszczą się w Twoim budżecie? Zatem zwróć uwagę na aspekty wizualne fotela masującego, a przede wszystkim na jego kolor. Zadbaj o to, żeby design był maksymalnie dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia, a dzięki temu możesz postawić ten mebel nawet w salonie.

Zastanawiasz się, jakie kolory są najpopularniejsze? Szczególnie polecamy Ci neutralne i ponadczasowe barwy typu czerń, brąz i grafit. W końcu fotele masujące mają służyć przez wiele lat, a taka kolorystyka sprawi, że cały czas będą się dobrze prezentowały.

Solidny i łatwy w pielęgnacji materiał

Wybierz materiał, który jest elastyczny, trwały, a przy tym łatwy w pielęgnacji. Dodatkowo powinien być przyjemny dla skóry, a wtedy każda chwila spędzona w fotelu masującym będzie sprawiała Ci jeszcze więcej radości. Zazwyczaj tego typu meble są wykonane z ekoskóry, ponieważ ten materiał sprawdza się nawet przy włączonej funkcji nagrzewania. Poza tym eko skóra nie łuszczy się, nie pęka, a do tego ma przyjemny zapach.

Rozmiar dostosowany do powierzchni pomieszczenia

Do dyspozycji masz naprawdę wiele rozmiarów foteli masujących. Standardowa oferta ze sklepu https://meblemakarowski.pl/139-fotele-gabinetowe jest pełna zarówno rozbudowanych modeli, jak i tych nieco bardziej kompaktowych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do wielkości pomieszczenia oraz przestrzeni, jaką masz do dyspozycji.

Zwróć uwagę na to, że fotele masujące można ułożyć w wielu różnych pozycjach, o czym musisz pamiętać już na etapie ustalania powierzchni, jaką zajmuje ten mebel. Większość z nich można rozłożyć do przodu – pojawia się wtedy wygodny podnóżek. Dlatego potrzebujesz więcej miejsca niż standardowe 5 cm, które wystarczy w przypadku klasycznego fotela

Podczas wyboru wielkości fotela masującego weź pod uwagę budowę ciała osoby, która będzie z niego korzystać. W przypadku nieco masywniejszych osób znacznie wygodniejszy jest szeroki i dość wysoki model. Typowy rozmiar dobrze sprawdzi się w przypadku przeciętnej sylwetki.

Funkcjonalności, które uprzyjemnią korzystanie z fotela

Oczywiście jednym z najważniejszych kryterium wyboru fotela masującego powinny być funkcje, jakie zapewnia dany model. To od nich zależy, czy będziesz z przyjemnością korzystać z tego siedziska. Zwróć również uwagę na to, jakie części ciała mogą być masowane – kark, kręgosłup lub pośladki. Sprawdź także, z jak dużą intensywnością może być przeprowadzony masaż. Profesjonalne modele zapewniają nie tylko delikatne ruchy, ale również mocne rozciąganie – na pewno spodoba się to sportowcom.

Podczas wyboru fotela masującego weź pod uwagę ewentualne problemy zdrowotne oraz powód, dla którego chcesz korzystać z tego mebla. Może to być terapia antystresowa, część zajęć fizjoterapeutycznych, magnetoterapia czy po prostu miły dodatek podczas oglądania filmów lub w trakcie pracy.

Gwarancja od producenta

Koniecznie zwróć uwagę na to, jakie warunki gwarancji i serwisu zapewnia producent lub sprzedawca, np. ze strony https://meblemakarowski.pl/12-fotele-masujace. W końcu to kolejny istotny czynnik wpływający na Twój komfort. Tym bardziej że podczas kilku lat użytkowania niektóre mechanizmy mogą się po prostu zużyć. W takim przypadku potrzebny jest profesjonalny serwis – najlepiej zapewniany przez producenta, ponieważ to właśnie w tej firmie najlepiej znają specyfikę danego produktu.

Standardowo każdy fotel masujący ma gwarancję od 2 do nawet 5 lat. Sprawdź też, czy jest możliwość naprawy door to door, czyli w Twoim domu.

Udostępnij